24 січня 2023 року світова спільнота вп'яте відзначає Міжнародний День освіти.

24 січ. 2023
24 січня 2023 року світова спільнота вп'яте відзначає Міжнародний День освіти.

24 січня 2023 року світова спільнота вп'яте відзначає Міжнародний День освіти. Свято було вперше проголошено у 2018 році Організацією Об’єднаних Націй для відзначення ролі освіти для миру та розвитку. ООН зазначає, що освіта є правом кожної людини, вона дає змогу забезпечити добробут у майбутньому. Однак близько 265 млн дітей і підлітків й досі не мають змоги піти до навчального закладу або закінчити школу.

Започаткувавши цей День, держави-члени ООН наголосили на важливості рівноцінної за якістю освіти на всіх рівнях. Усі люди повинні мати можливість для продовження освіти протягом усього життя. Це допомагало б їм набувати необхідних знань та навичок і дозволяло брати повноцінну участь у житті суспільства та робити внесок у забезпечення сталого розвитку.

Українська науково-освітянська громадськість приєднується до вшанування Міжнародного дня освіти і розглядає його в контексті формування орієнтирів стосовно визначення та корегування освітньої політики як на загальнодержавному рівні, так і у європейському, міжнародному вимірах. Також День освіти спонукає звірити стратегічні завдання та пріоритети для української науки, економіки, культури, освіти.