Моніторинг якості освіти

МОНІТОРИНГ

РЕЗУЛЬТАТІВ 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Ознайомитись з аналізом роботи та моніторингом результатів за 2022/2023 навчальний рік Державна підсумкова атестація для учнів 4 та 9 класів була скасована, у відповідних документах замість оцінки за ДПА було виставлено «звільнено»

• Учні 2-4 класів отримували вербальну оцінку знань.

• Серед учнів 3-4 класів на високому рівні навчались 5 учнів.

• Серед учнів 5-8 класів на високому рівні навчались 7 учнів

• Всі учні початкової, середньої школи переведені до наступних класів.

• З 9 класу випущено 20 учнів.

• 2022/2023 навчального року проведено моніторингові дослідження результатів навчальної діяльності учнів за результатами річного оцінювання в 5-9-х класах

•  Моніторинг свідчить про те, що створена система роботи педагогічного колективу досконала, але потребує систематизації.

Проект моніторингових досліджень ХГ № 96

МЕТА ПРОЕКТУ: встановити відповідність (адекватність) системи освіти прийнятим вимогам, соціальним нормам, державним освітнім стандартам.

ЗАВДАННЯ  ПРОЕКТУ:

• визначення пріоритетних компонентів якості освіти в закладі загальної середньої освіти;
  • розроблення  критеріїв  якості освіти на рівні закладу загальної середньої освіти;
  • розроблення   моделі діяльності учителя;
  • розроблення  моделі діяльності учнів;
  • проведення експертного оцінювання змісту освіти: виділення позитивних та негативних  аспектів;
  • проведення експертного оцінювання результативності здійснення освітнього процесу.

НАПРЯМИ ЗДІЙСНЕННЯ МОНІТОРИНГУ:

• Умови освітнього процесу (управління, кадрове забезпечення тощо).
  • Реалізація освітнього процесу (зміст, викладання, навчання).
  • Результат освітнього процесу (рівень компетентності учнів).

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ:

У сучасних умовах розвитку та вдосконалення освіти в Україні є подальше підвищення якості підготовки майбутніх фахівців, що в свою чергу визначається якістю освітнього процесу закладу загальної середньої освіти. На сучасному етапі модернізації освіти актуальною залишається проблема якості освіти, що виявляється у протиріччі    між сучасними потребами суспільства та системою освіти, що не завжди та не у всьому відповідає  цим потребам. Для вирішення цього протиріччя доцільним є оцінювання якості освітнього процесу шляхом проведення моніторингу діяльності закладу загальної середньої освіти за визначеними показниками.

Нормативні документи

Наказ МОН України від 16.01.2020 № 54 "Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти"