Обережно! Отруйні гриби і ягоди

Природа в своєму арсеналом має як лікарські, так і отруйні рослини та ягоди. Більшість з них не відомі городянам, та й сучасні сільські мешканці не завжди на них розуміються. Тому батькам треба дуже добре знати, як виглядає та чи інша отруйна рослина (ягода), щоб мати уяву, яку допомогу треба надати дитині, що отруїлася. Познайомтеся самі та познайомте дітей із зовнішнім виглядом наступних рослин (ягід).

Блекота чорна(інша назва — беладона, дурман звичайний). Росте здебільшого на пустирях. Дрібне насіння знаходиться в коробочках і нагадує макове. Отруйними є насіння, листя і коріння. При отруєнні спостерігається розширення зіниць, змінюється серцебиття. У важких випадках можуть виникати галюцинації, порушення дихання.

Аконіт джунгарський.Входить до спиртової настойки, яку використовують при лікуванні радикуліту. Отруїтися можна, помилково вживши ліки всередину. При отруєнні відчувається жар, слинотеча, оніміння різних частин тіла. У важких випадках - судоми, порушення слуху, зору, зупинка дихання. Смерть може настати від серцевої недостатності!

Чемериця.Отруйні всі частини рослини. При отруєнні чемерицею спостерігається пригніченість нервової системи, блювота, діарея, втрата свідомості.

Конвалія.Отрута знаходиться в ягодах, стеблі та листках.

Вороняче око.Від стебла росте кілька листків, а всередині розміщена блискуча чорна ягода. Отруйні всі частини рослини, а ягода найбільш небезпечна.

Паслін.Отруйні всі частини рослини.

Вовчоягідник.Росте в підліску. Невеличкий кущ з рожево-бузкового кольору квітками. На кінець літа вистигають яскраво-червоні ягоди, які надзвичайно отруйні! Сік із пагонів цієї рослини може викликати опік.

Болиголов плямистий.Має синювате голчасте стебло, вкрите темно-червоними плямами. Отруйне стебло, насіння і листя. Легка форма отруєння - блювота, діарея. Важка форма — параліч м'язів. Може наступити смерть через параліч м'язів грудної клітини!

Папороть.Отруйне кореневище рослини.

Перша допомога при отруєнні рослинами та ягодами:

• негайно викличте лікаря;

• терміново промийте потерпілому шлунок;

• допоможіть викликати блювоту;

• при отруєнні аконітом і болиголовом промийте шлунок блідо-рожевим розчином марганцевокислого калію;

• залийте та змішайте з невеликою кількістю води20—30пігулок активованого вугілля та дайте випити потерпілому;

• через 2-3 години (за умови домашнього лікування)повторномийте шлунок;при наявності судом в рот потерпілого вставити держак

• обгорнений тканиною, щоб запобігти порушенню дихання.

«ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ»

Слід пам'ятати, що організм дитини не сприймає грибів, бо у цихще не виробляється особливий фермент,, здатний переробляти цю важку для щлунку їжу! Найотруйніщі гриби відомі всім, навіть маленьким дітям. Але, незважаючи на це, дуже багато отруєнь трапляється саме через те, що люди плутають їстівні гриби з отруйними.

Мухомор легко відрізнити за характерним забарвленням шапки.
Треба зважати, що не завжди цей гриб має червоне забарвлення. Іноді він буває рожевим і навіть сіруватим (так званий пантерний мухомор), але білі цятки завжди вказують на його належність до отруйного сімейства.

Опеньок несправжній.Дуже схожий на звичайний опеньок, росте також на пнях. Але на відміну від коричневого їстівного гриба, шапка має жовтий колір та зеленуваті пластинки;

Сатанинський грибсхожий на маслюки, але на зломі м'якоть синіє і шапка, на відміну від маслюків, не липка.

Бліда поганка відрізняється характерним розширенням-спідничкою внизу тонкої білої ніжки. Цей гриб дуже часто плутають із сироїжкою та печерицею. Саме такого розширення не мають ні сироїжки, ні печериці.

Увага!

Отруєння блідою поґанкою може проявитися лише через 12—24 годин, коли в організмі вже сталися зміни, несумісні з життям. Тому саме від цього гриба найбільш висока смертність. Слідкуйте за станом дитини!

Перша допомога при отруєнні грибами:

—негайно викличте лікаря;

—терміново промийте потерпілому шлунок;

—допоможіть викликати блювоту;

—для очищення кишечника дайте потерпілому проносне та поставте клізму;

—дайте хворому підсолену воду чи міцний чай.